Okno w łazience to nie tylko zalety ale też wady. Jedna z nich to poczucie braku komfortu i intymności. Przez niezasłonięte okno wszystko widać.

Najważniejszym jednak warunkiem, który musimy wziąć pod uwagę wybierając sposób zasłonięcia okna to wilgotność powietrza. Wybierając materiał do tego pomieszczenia pamiętajmy, aby był on odporny na wilgoć, szybko wysychał jak również był łatwy do wyczyszczenia.

Okno w łazience zalety – wady.

Łazienka to dla nas najintymniejsze miejsce w domu, tam szczególnie zależy nam na prywatności, relaksie i dobrym samopoczuciu. W zaparowanej, ciemnej łazience trudno się odpoczywa. Dlatego dobrze jest zamontować w niej okna.

Pierwszą i najważniejszą zaletą jest wentylacja. Uchylenie okna podczas szybkiego, gorącego prysznica czy długiej kąpieli zapobiega gromadzeniu się dużej ilość pary wodnej.

Druga zaleta, to dostęp do naturalnego światła słonecznego potrzebnego między innymi kobietom, które robiąc makijaż w łazience potrzebują dużo światła. Okno w łazience, zmniejsza również pobór energii elektrycznej potrzebnej do oświetlenia pomieszczenia.

Poczucia komfortu, odosobnienia, doda nam zasłonięte okno łazienkowe. Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań, z których możemy skorzystać.

Plisy okienne do łazienki

Plisy okienne to jedne z najczęstszych zasłon okiennych wybieranych przez klientów. Plisowany materiał charakteryzuje się dużą funkcjonalnością. Nieduży rozmiar rolet, sposób montowania (pomiędzy dwoma profilami, doczepianymi do ramy okna) nie ograniczają w żaden sposób otwarcia okna w łazience. Dzięki profilom możemy zasłonić tylko część okna łazienkowego, dół lub górę, decydując w ten sposób o ilości wpuszczanego światła słonecznego do wnętrza łazienki. Kolejną zaletą rolet plisowanych jest to, że można je prać. Aby odświeżyć takie rolety wystarczy zdemontować je z zaczepów i uprać delikatnie w wodzie z detergentem.

Rolety tekstylne do łazienki

Drugą opcją która zapewni nam prywatność i stanie się dekoracją w naszej łazience są rolety tekstylne. Materiał, który rozwijamy na dowolną wysokość pozwala kontrolować ile światła wpadnie do pomieszczenia. Jednak takie rozwiązanie ma również swoje wady. Musimy pamiętać, że roleta zasłania nam całkowicie okno łazienkowe. Przy roletach nie mamy możliwości tak jak w przypadku plis, pozostawienia odsłoniętej górnej lub dolnej części szyby.

Przy wyborze rolety tekstylnej musimy zwrócić uwagę z jakiego materiału wykonana jest roleta. Zwykły materiał z czasem będzie pochłaniał wilgoć, co może spowodować, że na zwiniętym w rolkę materiale będzie pojawiać się pleśń. Aby temu zapobiec proponujemy rolety zrobione z poliestru. Kolejnym ciekawym wyborem mogą okazać się rolety typu dzień i noc. Zastosowany w produkcji materiał dzieli nam roletę na część przezroczystą i nieprzezroczystą. Decydując się na zastosowanie w łazience tego typu rolet sami regulujemy  ilość dostarczanego do pomieszczenia światła zewnętrznego.

Koszyk

Zaloguj się

Stwórz konto
Back to Top