Większość nowoczesnych budynków mieszkalnych posiada okna trapezowe. Przy ich niestandardowych kształtach, które prezentują się efektownie, może wystąpić problem z wyborem osłon okiennych.

Co to są okna skośne trapezowe?

Okna, które są nazywane trapezowymi skośnymi mają kształt czworokąta lub  pięciokąta. Łączy je to, że co najmniej jeden z boków jest skośny. Jednym z plusów takiego układu jest to, że takimi oknami można przeszklić całą ścianę przy spadzistym dachu. To najlepsza ozdoba w wystroju wnętrz i dobra gwarancja oświetlenia. Tego typu okna w zależności od wielkości czy kształtu mogą się otwierać na oścież lub uchylać.

Czy okno trapezowe trzeba zasłaniać ?

Okno o niestandardowym kształcie samo w sobie stanowi ozdobę i jest centralnym punktem aranżacji. Pozostawienie okna bez zasłony może się wydawać dobrym pomysłem. Lecz warto mieć na uwadze to, żeby zablokować widok z zewnątrz. Dzięki temu możemy uniknąć nagrzewania się pomieszczeń w czasie letnich upałów, jak również  patrzenia wścibskich sąsiadów. Dużą zaletą jest to, że mamy możliwość zaciemnienia pomieszczeń. Przydaje się to w sypialni jak również w pokoju dziennym przy oglądaniu filmów.

Jakie mamy sposoby na zasłonięcie okien trapezowych ?

Okna trapezowe posiadają niestandardowe wymiary oraz kształty. Niektóre osoby zakładają firanki lub zasłony. Lecz nie do każdego wnętrza będą one pasować. Czasem okna są umieszczone za wysoko, aby można było zawiesić zasłonę. Najlepszym rozwiązaniem są rolety plisowane, które z łatwością można dopasować do najbardziej niestandardowych kształtów i rozmiarów okien.

Jakie są zalety zamontowania rolet plisowanych ?

Rolety plisowane idealnie pasują do okien trapezowych i trójkątnych. Możemy je zastosować we wszystkich standardowych, jak i również prostokątnych – zarówno dachowych jak i ściennych. Dużą zaletą rolet plisowanych jest ich prosta konstrukcja oraz brak mechanizmu łańcuszkowego. Są one zbudowane z wytrzymałej tkaniny, która składa się w harmonijkę. Dzięki tej harmonijce możemy stworzyć segment w kształcie trójkąta, który z łatwością pozwoli nam zasłonić okno trapezowe. Plisy okienne możemy odsłaniać od góry i od dołu. Pozwala nam to na swobodne regulowanie poziomu naświetlenia pomieszczenia. Sterowanie plisy odbywa się dzięki uchwytom zamocowanych na profilu. Plisy okienne nie posiadają rury nawojowej, ponieważ materiał jest montowany pomiędzy profilami. Dzięki temu nie pojawiają się problemy z otwieraniem okna.

Jakie funkcje posiadają plisy okienne ?

Niestandardowe okna potrzebują wykonania rolet na zamówienie. Dzięki temu pasują idealnie do danego domu. Pozwala nam to na możliwość personalizacji ich wyglądu i funkcjonalności. Biorąc pod uwagę pomieszczenia w których mają się one znajdować możemy wybrać tkaninę jaka nam pasuje do danego pomieszczenia. Do wyboru mamy tkaniny zaciemniające lub odbijające światło. W sypialni z pewnością będzie się sprawdzać plisa, która zaciemni nam pomieszczenie, natomiast w łazience warto wybrać plisę, która będzie przepuszczać dopływ światła, lecz zapewnią nam prywatność. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej możemy dopasować plisy do każdego wnętrza.

Koszyk

Zaloguj się

Stwórz konto
Back to Top