Rolety odbijające światło, ze względu na innowacyjną konstrukcję wykorzystanego do ich produkcji materiału skutecznie niwelują problem nagrzewania się wnętrza – nazywane są roletami Thermo. Ten typ rolet został stworzony z myślą o oknach i wnętrzach, które są szczególnie narażone na nagrzewanie pod wpływem promieni słonecznych, czyli na oknach dachowych czy też dużych przeszkleniach. Tkaninę typu Thermo wykorzystuje się w przypadku rolet plisowanych jak również plis dachowych. To właśnie te dwa rodzaje osłon wiodą prym w kategorii rolet termoizolacyjnych.

Tkanina termoizolacyjna znajdująca się w roletach odbijających światło charakteryzuje się,  gęstym splotem, który w dużym stopniu ma za zadanie blokować przedostawanie się przez tkaninę promieni słonecznych. Dodatkowo w części rolety, która przylega do okna zamiast podgumowania, zastosowano powłokę aluminiową. Dzięki temu promienie słoneczne odbijają się od powierzchni rolet i nie przenikają do wnętrza.

Czy rolety Thermo są zaciemniające ? Można powiedzieć, że w pewnym stopniu tak, ponieważ zastosowany w produkcji rodzaj materiału znacznie ogranicza strumień wpadającego światła, wprowadzając do pomieszczenia półmrok.

Warto też wiedzieć, że rolety typu Thermo mają zupełnie inny cel, niż rolety zaciemniające – zadaniem ich jest bowiem odbijanie światła słonecznego w taki sposób, by ograniczyć nadmierne nagrzewanie się wnętrza. Tego typu rolety są najbardziej polecane do okien dachowych, okien usytuowanych od południa oraz pomieszczeń z dużymi przeszkleniami i trzeba przyznać, że sprawdzają się w tej roli doskonale. Zaciemnianie pomieszczenia przez tego rodzaju rolety jest dodatkowym nie do końca zamierzonym atutem.

Dodatkowe zalety rolet odbijających światło

Wspomnieliśmy na początku, że tkaninę Thermo najczęściej wykorzystuje się w produkcji rolet plisowanych i plisów dachowych, dlatego warto wiedzieć, że poza oczywistą funkcją odbijającą światło, zachowują one w pełni wszystkie praktyczne cechy typowe dla różnego rodzaju plisów. Dzięki temu możliwe jest osłonięcie okna zarówno od dołu, jak i od góry, a także osłonięcie dowolnej części okna, tak by zapewnić sobie pełnię prywatności i możliwość regulacji nasłonecznienia. Dzięki specjalnie zaprojektowanym prowadnicom oraz bocznym wzmocnieniom rolety plisowane i plisy dachowe ściśle przylegają do powierzchni szyby, nie powodują problemów z ruchomością okna i nie wpływają na jego funkcjonalność. Z tego względu sprawdzają się one także w przypadku przeszkleń zastępujących ścianę – umieszczone bezpośrednio przy szybie nie wymagają dodatkowej przestrzeni na zamocowanie mechanizmu. Wzmocniona konstrukcja rolet termoizolacyjnych to kolejna charakterystyczna cecha tego typu osłon – dzięki niej są nie tylko funkcjonalne i pięknie się prezentują, ale są także wyjątkowo trwałe.

Koszyk

Zaloguj się

Stwórz konto
Back to Top