Na początku wyboru rolety musimy wziąć pod uwagę gdzie będziemy chcieli ją zamontować . Na ramie okna, na ścianie, a może do sufitu ? Musimy też wziąć pod uwagę, że nie wszystkie rolety da się zamocować w tym samym miejscu. Drugą kwestią co do wyboru rolet jest informacja jakie rolety podobają nam się najbardziej.

Rolety Materiałowe (wolnowiszące)

Rolety materiałowe to najbardziej klasyczne rolety. Zawdzięcza im się to, że są łatwe w obsłudze jak również są praktyczne w utrzymaniu czystości. Obszerna gama kolorystyczna  pozwoli nam dopasować rolety do każdego pomieszczenia w każdym stylu. Decydując się na materiał, możemy dopasować według naszych potrzeb. Wykonujemy rolety w systemie kasetowym z prowadnicami montowane inwazyjnie, jak również rolety mini posiadające mechanizm, który nie wymaga ingerencji w ramę okna. Montaż jest bezinwazyjny, dokonuje się go używając specjalnych haczyków dołączonych do każdej rolety.

Rolety Rzymskie

Zalicza się je do najbardziej dekoracyjnych modeli ze wszystkich rolet. Jest łatwa zwijaniu przy pomocy mechanizmu łańcuszkowego, który układa nam rolety w efektowne fałdy. Ozdobna harmonijka utworzona z rolety nada wyjątkowy element każdego salonu. Wykonanie rolety rzymskiej można wykonać z tkanin o różnym stopniu przepuszczalności światła . Ogromną zaleta rolet rzymskich jest możliwość komponowania ich z zasłonami, łatwa wymiana materiału i możliwość uprania tkaniny.

Rolety Dzień i noc

Rolety dzień i noc różnią się od rolet tradycyjnych i działają nieco inaczej . Rolety tego typu mają specjalną konstrukcje – składają się z dwóch warstw tkanin, z których jedne przepuszczają światło – są transparentne, a drugie ograniczają przepuszczalność światła. Gdy zasłaniamy i odsłaniamy okna, warstwy rolety poruszają się góra i dół względem okna, dzięki czemu kontrolujemy natężenie światła. 

Rolety Plisowane

Plisy to obecnie najbardziej popularne osłony przeciwsłoneczne montowane wewnątrz pomieszczenia. Rolety plisowane to rozwiązanie łączące w sobie nowatorskość i funkcjonalność. Domownicy sami decydują, ile światła wpuścić do środka dzięki mechanizmowi, który pozwala zatrzymać plisę w dowolnym miejscu na oknie. Nieszablonowy system, dzięki któremu możemy regulować plisę z góry i z dołu, wzbogaca aranżację naszych wnętrz. Szeroka gama kolorystyczna jest dodatkowym atutem. Idealnie sprawdzają się w oknach osadzonym w ciasnych wnękach okiennych oraz tam gdzie nie da się zamontować rolet ponieważ mogą utrudniać otwieranie okien

Koszyk

Zaloguj się

Stwórz konto
Back to Top