Decydując się na rolety musimy pamiętać, że rolety chronią przed promieniami słonecznymi oraz często zastępują zasłony. Dlatego gdy wybieramy ich kolor zwracamy szczególną uwagę na estetykę wnętrza i kolorystyczne dopasowanie do pomieszczenia. Dobrze by było gdyby kolor harmonizował z resztą pomieszczenia, jak i również pozytywnie wpływał na nasz nastrój, samopoczucie a przy okazji skutecznie chronił przed słońcem.

Jaki kolor wpłynie na nasz nastrój?

Jasne odcienie kolorów są neutralne i ich nasycenie nie wpływa.

Barwy ciepłe, takie jak: czerwony, żółty i pomarańcz wpływają na nas bardzo pobudzająco, dodają nam energii, i poprawiają nastrój. Takie kolory rolet świetnie będą na nasze samopoczucie, inaczej będzie, gdy zdecydujemy się na kolory o intensywnych barwach. Wyraziste, intensywne kolory mogą mocno wpływać na nasz nastrój i dlatego przy wyborze musimy mieć na uwadze to, w jakim pomieszczeniu chcemy zamontować rolety się nadawać do pomieszczeń, w których spędzamy dużo czas w ruchu i nie musimy się za bardzo koncentrować. Minusem takiego wyboru jest to, że takie barwy potrafią nas rozpraszać. Barwy zimne, czyli cała gama odcieni zieleni czy niebieskiego działa uspokajająco i wyciszająco. Są to idealne kolory do pomieszczeń przeznaczonych na odpoczynek.

Idealny kolor do małego i dużego pomieszczenia to…?

Dobierając kolor rolet do pomieszczenia warto zwrócić uwagę na jego wielkość.

W dużych i małych pomieszczeniach idealnie sprawdzają się jasne kolory takie jak biały, jasnoszary, kremowy.

Kolory o intensywnych barwach takich jak fiolet, zieleń, ciemnoniebieski będą idealnie prezentować się w dużych przestronnych pomieszczeniach.

W pokojach o małym metrażu ciemne, intensywne kolory będą takie pomieszczenie optycznie pomniejszać. Do mniejszych pomieszczeń lepsze będą rolety wykonane z jasnej tkaniny, natomiast do większych pokoi możemy zastosować pełną gamę kolorystyczną.

Jaki kolor wybrać do ciemnych pomieszczeń?

W pomieszczeniu gdzie jest stosunkowo małe nasłonecznienie, a decydujemy się na roletę by zapewnić sobie intymność, warto wziąć pod uwagę jasne kolory. Biały, jasnobeżowy, kremowy czy żółty idealnie wpasują się do takiego wnętrza Dzięki takim kolorom pomieszczenia będą wydawały się bardziej słoneczne i będą pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie.

Jakie kolory możemy dobrać do nasłonecznionego pomieszczenia?

Pomieszczenia dobrze nasłonecznione wymagające opuszczenia rolety w ciągu dnia będą dobrze się prezentowały, kiedy zastosujemy rolety w jasnych, intensywnych kolorach, odcieniach żółci, pomarańczy, bieli, szarości, kremu i beżu. Dzięki nim pomieszczenia będą wydawały się jeszcze bardziej słoneczne i będą wprawiały w optymistyczny nastrój i dobre samopoczucie.. Decydując się na ciemne kolory, jakie jak czerwień, brąz, zieleń lub granat musimy pamiętać, że ich intensywna barwa sprawi, że nasz pokój będzie ponury, ciemny a nasze samopoczucie będzie złe. Dodatkowo istnie ryzyko płowienia koloru i zamiast atrakcyjnej ozdoby w oknie może wisieć wyblakła, nieestetyczna tkanina.

Koszyk

Zaloguj się

Stwórz konto
Back to Top