Każdemu zdarza się zachlapać roletę tłustą substancją. Od razu rzuca nam się to w oczy i musimy ją usunąć. Lecz musimy pamiętać o tym, że nie możemy ich wrzucić od tak do pralki i je uprać, ponieważ zepsujemy materiał i nie będą nadawać się do ponownego użycia. Więc jak odtłuścić roletę? W pierwszej kolejności musimy wziąć pod uwagę to z jakiego materiału jest wykonana roleta, ponieważ każda tkanina inaczej reaguje na wodę jak również na różne środki czystości.

Roleta z poliestru

Ten gatunek materiału nie nadaje się do prania w pralce lecz idealnym sposobem na usunięcie plam lub zabrudzeń będzie lekkie wytarcie ich wilgotną ściereczką z łagodnym detergentem.
Aby pozbyć się tłustej plamy z tej rolety, trzeba zmoczyć ścierkę w letniej wodzie z płynem do naczyń i delikatnie potrzeć plamę. Nie wolno użyć za dużo wody jak również nie trzeć zbyt mocno na tkaninie, żeby nie było odkształceń. Po usunięciu plamy wytrzeć materiał wilgotną czystą ściereczką i czystą wodą, aby zeszły resztki detergentu.

Roleta bawełniana

Takie rolety bawełniane możemy prać w pralce, lecz trzeba zachować przy tym dużą ostrożność. Zdejmując ją z okna w pierwszej kolejności musimy pozbyć się wszystkich usztywniających elementów. Musimy pamiętać żeby ustawić delikatny cykl prania w granicach 30-40 stopni Celsjusza oraz lekkie wirowanie. Po wypraniu materiału musimy ją wysuszyć oraz ułożyć ją w pozycji płaskiej. Gdy już wyschnie materiał musimy ją wyprasować. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy samo pranie wystarczy by pozbyć się tłustej plamy, można ją przed wrzuceniem do pralki, delikatnie przetrzeć ściereczką namoczoną wodą z dodatkiem płynu do naczyń .

Koszyk

Zaloguj się

Stwórz konto
Back to Top