Zacznijmy od tego, że kuchnia to miejsce w mieszkaniu, gdzie często występuje kontakt z plamami i tłuszczem. Decydując się na rolety rzymskie w kuchni musimy pamiętać, żeby były one wykonane z takiego materiału, który pochłonie zanieczyszczenia albo będzie można tę rolety bez problemów uprać w pralce. Musimy pamiętać o grubości tkaniny oraz z jakiej będzie ona wykonana.

Gramatura materiału nie tylko zadecyduje o zasłonięciu pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale będzie miała ona na celu zagwarantować ciepło w chłodne dni i wieczory.

Nasuwa nam się również pytanie czy rolety rzymskie są montowane do ramy okna czy wolnowiszące ? Odpowiedzią na to pytanie jest to, że zależy to wszystko od wysokości nadproża. Lecz jeśli okno sięga nam niemalże do samego sufitu, wtedy musimy zastosować montaż przyszybowy, ale nie jest on taki najlepszy, ponieważ ma swoją zaletę m.in. szanse obustronnej regulacji góra-dół jak i również otworzenia okna razem z osłoną, bez potrzeby podciągnięcia do samej góry.

Koszyk

Zaloguj się

Stwórz konto
Back to Top